דלג לתוכן העמוד

מסדנאות מנהיגות ועד מפגשי גיבוש חברתיים בטבע: "מחוצלכיתה" - הפרויקט החינוכי החדש של עיריית ירושלים

עיריית ירושלים משיקה את "מחוצלכיתה", פרויקט חדש שיסייע לתלמידים לבנות כישורי חיים, לפתח מיומנויות חברתיות ולגשר על פערים רגשיים שנוצרו בקורונה.

 

על רקע משבר הקורונה והחסכים הרגשיים שנוצרו לתלמידים רבים, אשר נאלצו להתמודד עם אתגרי הלימודים מהבית והריחוק החברתי, מינהל החינוך בעיריית ירושלים החל לאחרונה להוביל סדנאות ODT, לפיתוח מיומנויות חברתיות וכישורי חיים, המיועדות לתלמידי כיתות ז' עד ט'. כלל הפעילויות יתקיימו בפארק עין יעל.

כאמור, פרויקט "מחוצלכיתה" מאמץ את המגמה הייחודית של תהליכי למידה בטבע ובמרחב הפתוח, אשר הפכו לפופולריים בתקופת הקורונה. כמו כן, פרויקט זה שם דגש על פיתוח מנהיגות, עבודה בצוות, התמודדות עם אתגרים, לקיחת אחריות ויוזמה, דימוי אישי ועוד. כך למשל יתנסו התלמידים עם מתקן "טרזן", תחנות ODT מגוונות ופעילויות של חיבור לטבע וליסודותיו. לציין כי בפרויקט "מחוצלכיתה" צפויים להשתתף 6,000 תלמידים ירושלמים, ממגוון חטיבות הביניים בעיר.

בעיריית ירושלים מסבירים כי הפרויקט המיוחד הוא חלק מקשת רחבה של מענים הניתנים לבתי הספר בימים שאחרי משבר הקורונה ובכלל. יצוין כי הבחירה במענים ספציפיים אלו נבעה מסקר צרכים אשר התקיים בקרב מנהלי בתי ספר, ומטרתו לסייע להתמודד עם נזקי הקורונה באמצעות שיתוף המנהלים בחשיבה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "החינוך הירושלמי הוא דוגמא וסמל לחדשנות, יישום הפקות לקחים תוך כדי תנועה לצד אבחון אתגרים ומתן מענה להם. פרויקט 'מחוצלכיתה' מראה על חשיבה מחוץ לקופסה ומהווה חלק משמעותי בתהליך ההתמודדות עם הימים שאחרי הקורונה – ובעיקר נותן אפשרות לראות כל תלמידה ותלמיד בעיר".

פרויקט מחוצלכיתה - צילום נתן רושנסקי פרויקט מחוצלכיתה - צילום נתן רושנסקי  פרויקט מחוצלכיתה - צילום נתן רושנסקי פרויקט מחוצלכיתה - צילום נתן רושנסקי

צילום: נתן רושנסקי

07/06/2021