דלג לתוכן העמוד

ערב הוקרה לצוותי חינוך, אוסקר חינוך ירושלמי, מפגש להורי בעלי צרכים מיוחדים וערב ליזמים: עיריית ירושלים מציגה את שבוע החינוך הירושלמי 2021

עיריית ירושלים תקיים את שבוע החינוך הירושלמי - שבוע מלא באירועים מיוחדים העוסקים בחינוך -מכל ההיבטים האפשריים. במסגרת שבוע החינוך, שיתקיים בין ה-13-17.6, עשרות בתי ספר בעיר יקיימו פעילויות ייחודיות, שמטרתן להגביר את התרומה לקהילה, על פי יוזמות בתי הספר והתלמידים.

 

אלו האירועים שיתקיימו במסגרת שבוע החינוך:

כנס החינוך – 8.6, 17:30, יאסא.

במסגרת הכנס ישתתפו מאות אנשי חינוך ירושלמים בשולחנות עגולים, לצד עשרות אנשי חינוך מירוחם, שידברו על חינוך ביום שאחרי. הכנס יסתיים עם מסמך עקרונות שיגובש בשולחנות העגולים, בשאלה של "איך צריך להיראות חינוך ביום שאחרי הקורונה?" - זאת מבחינה פדגוגיה, איך כיתה נראית, איך שבוע לימודים נראה, למידה עצמאית, ועוד.

 

13/6 יום ראשון

8:00 - פתיחת שבוע חינוך בבוקר - בבית ספר זלמן ארן

14:00- מעצבים חינוך ירושלמי במרכז החדשנות איפכא.

מרכז החדשנות איפכא מארח את אולם התצוגה של 'מחדש' - עיצוב מרחבי למידה חדשניים בעיר. במרכז החדשנות יפתחו "אולמות תצוגה" - 4 מודלים של כיתות חדשניות, עם ריהוט חדש, המאפשר אופני למידה חדשים, על פי צרכי כל כיתה. צוותי חינוך יוכלו לבוא ולהתרשם מהכיתות החדשות, ולעבור סדנאות בהן ילמדו כיצד לעצב מחדש את הכיתה שלהם. בין הסדנאות: ניהול מגוון פעילויות בכיתה בו-זמנית, בחירה בתוך המרחב הכיתתי, כיתת החלומות – כיצד לבחור ולהתאים את הכיתה הנכונה לתלמידים ועוד. אולמות התצוגה יישארו במקום לאורך התקופה הקרובה, כך שצוותי חינוך יוכלו לבוא, לבחור, להתרשם, ולעצב את הכיתה שלהם.

19:30 - אירוע הוקרה לצוותי חינוך, הופעה של ישי ריבו בגן הבוטני

14/6 - יום שני אוסקר חינוך ירושלמי בבנייני האומה ב- 20:00. השנה יוענק אוסקר החינוך ל-12 זוכים: זוכה בכל אחת מ-10 הקטגוריות ועוד 2 פרסים מיוחדים.

15/6 - יום שלישי - 19:30 ערב בגן הבוטני לצוותי חינוך, עם הזמרת מירי מסיקה.

 

16/6 יום רביעי

09:00 - פתיחת תערוכת רגע ירושלמי - כיכר ספרא

17:00 - אירוע הוקרה לנוער מתנדב - הגן הבוטני

17:00 - פיקניק למשפחות מיוחדות - פעילות טבע בנחל זמרי

19:00 - חמד של אירוע - אירוע לימוד וחוויה בהשתתפות שולי רנד, מרכז בגין

20:00 - מפגשי הורים בשכונות בהנחיית טל פרידמן, סיון רהב מאיר, ועוד.

20:00 - 22:30 | מרכז החדשנות פואנטה, יוסי בן יועזר 20

הרצאה של טל פרידמן: "דברים שלמדתי מהבת של" – על התמודדותו כאב לבת בעלת צרכים מיוחדים.

20:00-22:00 - מינהל קהילתי הר חומה יקיים מפגש הורים עם סיוון רהב מאיר: "להיות הורים בימינו".

 

בנוסף, במהלכי ימי שבוע החינוך יתקיימו שורה של פעילויות הייחודיות של בתי הספר בעיר. בין הפעילויות ניתן למצוא:

בית הספר יסודי חומת שמואל:

בבית הספר היסודי 'חומת שמואל' פועל מזה 3 שנים חדר 'חינוך מייקרי' חדשני ובו מדפסת תלת מימד, מכונה לחיתוך לייזר, ועוד. טכנולוגיית הדפסת התלת מימד היא אחת ההמצאות החשובות בדורנו, המאפשרת בלחיצת אצבע להפוך מחשבה למציאות.

בימינו כבר מדפיסים שתלים רפואיים, מאכלים ואפילו בתים. שימוש בטכנולוגיה חדשנית זו מאפשר לתלמידים ליזום, לחשוב, לתכנן, ולהוציא לפועל את המחשבה למעשה. חינוך זה מאפשר למידה התנסותית ומבוססת חקירה.

כמו כן הוא מגדיל את המוטיבציה והעניין אצל התלמידים, מפעיל מיומנויות רלוונטיות לשוק התעסוקה המודרני, ועוזר לתלמידים להמחיש את רעיונותיהם. הפעילות המיוחדת אותה מציע בית הספר לשבוע החינוך הוא אירוח בית ספר שכן מהשכונה ליום מיוחד, בו תלמידים משני בתי הספר יתנסו יחד בסדנאות הייחודיות, בין היתר יתנסו בתוכנת ה'טינקרקאד' ויכינו מודל אותו ידפיסו במדפסת תלת מימד.

 

בית הספר יסודי זלמן ארן:

בית ספר זלמן ארן יקיים פעילות בשיתוף הורים וקהילה בתחומים שונים, שפעלו במהלך כל השנה - פעילות יצירה עם גמלאי השכונה, אירוע שיא של פרויקט המגדר והצגת תערוכת תלמידות ותלמידים, השקת מתחם חממה אקולוגית חדשה ופעילות בתחום הרובוטיקה והמדעים. תלמידי בית הספר יפעלו במרחבי החוץ ובכיתות, תוך שיתוף הורים וקהילה.

 

בית הספר תיכון רנה קסין:

מפגשים עם נציגי קבוצות שונות של הפסיפס הירושלמי - מגזרים ודמויות לא מוכרות.

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "שבוע החינוך הירושלמי מאגד בתוכו שפע של תכנים בנושאי חינוך, שהופכים את ירושלים לעיר כל כך מיוחדת, המתאימה עת עצמה לכל ההיבטים החינוכיים הקיימים. אני שולח את ברכתי לזוכים באוסקר החינוך, לתלמידים, להורים ולאנשי החינוך. נמשיך לקדם את החינוך הירושלמי, המיוחד, המכיל, האיכותי ופורץ הדרך".

07/06/2021